Sala Prelekcyjna 1

Sala Prelekcyjna 1 – The Basement

Piątek

17.00-Two rooms and a Boom! (Pod Żurawiami)

Chcesz fajnie spędzić czas i dobrze wystartować konwent? Zapraszamy cie na wspólną zabawę w grze Two rooms and boom! To prosta gra podczas której będziesz się świetnie bawił! Posiada banalne zasady które wytłumaczymy dokładnie, wszystkim, na początku 🙂

19.00-RWBY, alternatywny Czerwony Kapturek (Lea, Keicho)

Panel dyskusyjny o serii RWBY – różniste teorie, ciekawostki i przede wszystkim miło spędzony czas 😉

20.00-Prawdziwe azjatyckie bajki (Lea)

Stoisz przed okazją poznania prawdziwych CHIŃSKICH BAJEK! Ale nie tylko. Posłuchaj łagodniejszej, bajkowej strony fandomu.

21.00-Mniej znane gry idolkowe (Ame)

To istnieją inne idolki niż te z Love Live?! Jak to? Otóż istnieją, mają się dobrze i czekają na odkrycie! Jeśli lubisz idolki, girlsbandy i jesteś ciekaw muzycznych gier, ten panel jest dla Ciebie.

22.00-Smaczki i ciekawostki Yandere Simulator (Ame)

YanSim to kontrowersyjna gra o zazdrości, ale też demonach, szantażu, przemocy, bieliźnie, a przede wszystkim miłości. Co w tym ciekawego, dlaczego ludzie grają w tę grę?

23.00-Death Note’owe WTF? (Souta)

Death Note w adaptacjach, od anime po Netflixa. Czy może nas coś jeszcze bardziej zaskoczyć? Ależ tak! Musical, gra oraz inne dziwy z jakimi są powiązana podejrzane notatniki spadające z nieba

Sobota

8.00-Openingowa wiedzówka (Pod Żurawiami)

Nie jesteś typem człowieka, który pomija openingi z anime? Ile sekund potrzebujesz, aby odgadnąć tytuł po samej melodii z openingu? Sprawdź się!

10.00-Warsztaty z podstaw szycia (Lea)

Szyć każdy może, trochę lepiej lub trochę… Lepiej! Jeśli tylko przyjdzie na warsztaty z podstaw szycia.

13.00-Jak przygotować się do sesji zdjęciowej (Keicho)

Jesteś początkującym cosplayerem i chciałbyś się dowiedzieć, co jest niezbędne do sesji zdjęciowej? A może już stałeś/aś przed obiektywem, ale nie jesteś zadowolony/a z efektów? Na tym panelu dowiesz się, jakie przygotowania możesz poczynić, by końcowy efekt Cię zadowolił!

14.00-Podstawy edycji zdjęć (Keicho)

Cienie pod oczami? Niedoskonałości? A może po prostu trzeba dodać do zdjęcia trochę magii? W skrócie – jak edytować zdjęcia, by dobrze to wyglądało?

15.00-Cosplay on point – triki sprawiające, że strój wygląda jak nie z tej ziemi (Nona)

To metal, czy pianka? Prelekcja o tym jak podejść do wykonywania cosplayowych propów aby wyglądały jak prawdziwe oraz aby strój przyćmiewał refkę.

16.00-Od Pac-Mana po Dark Souls – historia japońskich gier (Jamu)

Czy zastanawiałeś się kiedyś w jakich okolicznościach powstał słynny Pac-Man albo gdzie powstały podstawy takich popularnych gier jak Dark Souls? Tutaj znajdziesz odpowiedź na te pytania. Zapraszam na prelekcję o tym jak powstawał i rozwijał się rynek japońskich gier.

17.00-Historia mangi i anime (Lilith)

Kiedy powstała manga ? Kiedy w telewizji ukazało się pierwsze anime? Kim byli pierwsi autorzy ? I jak wiele jest rodzajów mangi i anime? Chcesz poznać te historie?

18.00-Subkultury japońskie (Lilith)

Japonia jest krajem z ciekawą kulturą i tradycją, które warto poznać. A na ulicach aż kolorowo od wielu niesamowicie wyglądających ludzi. Jeśli jesteście ciekawi jakie subkultury królują w Japonii – tu się tego dowiecie

20.00-Kilka planszówek mocno inspirowanych Azją (Suchar)

Wschodnie klimaty i planszówki trzymają się razem od bardzo dawna.Nie będziemy rozmawiać o shogi czy go, a o zachodnich tytułach inspirowanych motywami z Azji. Nie lubisz planszówek? Przekonamy Cię, dlaczego to źle. Nie lubisz Dalekiego Wschodu…? Mamy nadzieję, że mimo to dobrze się tutaj bawisz 😀 Kości zostały rzucone, przyjdź obejrzeć wynik.

21.00-Typologia dere dla dżentelmenów (Suchar)

Kunszt mangi i anime, a w szczególności tytułów zakrapianych romansem, zrozumie tylko ten, który zaznajomił się z profesjonalną nomenklaturą. Dołącz do grupy wykształconych, do gildii wiedzących kim są tsundere i do którego kosza należy je wrzucać, aby środowisko było czystsze.

22.00-Tajemniczy las Aokigahara (Lilith)

23.00-ABC Crossplay’u i nie tylko (Asato)

 Niedziela

1.00-Fotografia cosplayowa (Carmen)

8.00-Studio Ghibli – wiedzówka (Pod Żurawiami)

Filmy jak „Mój Sąsiad Totoro” czy „Spirited Away: w krainie Bogów” to już klasyk. Ale czy jesteś w stanie odgadnąć soundtrack z innych filmów m.in Hayao Miyazakiego? Pamiętasz, jak nazywał się kotek Kiki? Jeśli uważasz się za prawdziwego fana studia Ghibli ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

10.00-Warsztaty animatora – „jak się bawić i zabawiać?” (Pod Żurawiami)

Warsztaty na animatora, czyli jak się bawić i zabawiać Podczas dwóch godzin będziemy mieli szanse poznać kilka prostych gier, pobudzić naszą wyobraźnię i zrobić pieska z balonu. Poznamy również kilka technik plastycznych oraz przydatne wskazówki, które przydadzą się nam podczas planowania imprezy i dla dzieci i dla dorosłych.

12.00-mini-LARP „Cela” (Suchar)

Każdy z Was jest niewinny. Niestety Wasze alibi, wymówki, choć dobre i prawdziwe – nie działają. Nie, nie możesz zniszczyć ściany, nie możesz otworzyć drzwi, nie masz ze sobą granatów. Ale musisz stąd wyjść… Tylko jak?
LARP nie wymagający stroju, delikatnie kontaktowy, bardziej kreatywny i krótki.

13.00-Konwentowa Mafia (Pod Żurawiami)

Gra integracyjna poprowadzona dla ludzi przez ludzi. Nie będzie to zwykła, prosta mafia, a urozmaicona o kilka dodatków przygotowanych na tę okazję. Będą świece, dodatkowe mechaniki i notatki.

15.00-Konwentowe, piwniczne legendy (Suchar)

Sprzątając salę podzielimy się z Wami opowieściami z taśmy i fakapów. O latających drzewach i mistrzostwach piłki rozgrywanych armatkami wodnymi dowiecie się właśnie stąd. A to tylko wierzch góry lodowej 😀